Strony informacyjne

Aktualności

1 luty 2022

Norma NDAA

NDAA to skrót od National Defense Authorization Act - amerykańskiej ustawy, której artkuł 899 jest niezwykle ważny w kwestii doboru rozwiązań monitoringu - który jest wymogiem, branym pod uwagę przez projektantów systemów CCTV, system integratorów i konsultantów z rynku - w momencie wyboru odpowiedniego sprzętu systemu wizji dozorowej.

Czemu jest ona taka ważna?

Sprawa jest dość prosta, artykuł 899 zabrania agencjom federalnym i zatrudnionym przez nie wykonawcą, jak i ich podmiotom - nabywania lub używania sprzętu systemu monitoringu, który pochodzi od producentów, znajdujących się na "czarnej liście" dokumentu. Ma ona na celu upewnienie się, że urządzenia dozoru wizyjnego dobrane przez tak ważne placówki, spełniają normy bezpieczeństwa, ABSOLUTNIE wymagane w takich wypadkach.

Amerykański rynek będąc oczywiście, ogromną przestrzenią - nie jest wyspą bez powiązań.
Sekcja 899 zabrania również działań biznesowych z jakąkolwiek organizacją, która korzysta z rozwiązań niezgodnych z normą NDAA - co znacząco wpływa na decyzje europejskich projektantów CCTV.

Niewielkie oszczędności - duże kłopoty

Fakt, wybierając mniej znanych producentów, często z bardziej konkurencyjnymi cenami - możliwe jest zaoszczędzenie, należy zadać sobie jednak zasadnicze pytanie.
Czy te dodatkowe oszczędności, warte są możliwości utraty sprzedaży/przegrania przetargu?

Oczywiście, firm które działają zgodnie z tą normą jest wystarczająco aby można było podjąć świadomą decyzję odnośnie stosunku jakości do ceny - dziś przedstawimy jednak jedna z nich.

Hanwha Profi NDAA

Zgodnosć urzadzeń Hanwha Techwin z ustawą NDAA

Hanwa Techwin (zwana wcześniej Samsung Techwin), zapewnia wysoką kompatybilność swoich urządzeń z normą NDAA i sekcją 899, udowadniając że sprzęt CCTV ich marki, nie składa się z komponentów wyprodukowanych przez firmy znajdujące się na "czarnej liście".

Mimo że inne serie również są z nią zgodne, Hanwha zwraca uwagę przed wszystkim na kamery CCTV używające chipsetu Wisenet7, dokonujący weryfikacji bezpieczeństwa podczas rozruchu sprzętu. Posiada również bezpieczny system operacyjny, stabilne środowisko i jest on zabezpieczony przed klonowaniem układów. To dzięki tym cechom, Hanwha Techwin pragnie zwrócić uwagę na zgodność swojego zasięgu produktów, z ustawą - i jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo przed hakerom, chcącym uzyskać dostęp do oprogramowania układowego.

Proszę czekać, trwa ładowanie....