Strony informacyjne

Aktualności

21 październik 2022

 

Przemysłowe switch LAN-RING od Metel, to nastawione na cyberbezpieczeństwo, redundancje pracy oraz jej stabilność urządzenia - których cechą charakterystyczną jest pierścieniowa topologia pracy. Przystosowane do pracy w warunkach przemysłowych, niezawodne oraz zarządzalne, to profesjonalne rozwiązanie, dla profesjonalnych firm.

 

Topologia Pierścieniowa LAN-RING Metel Switch
 

Najważniejsze cechy:

 

 • Podłączenie do PLC IPLOG
  Rozwinięcie funkcjonalności i możliwość realizacji skomplikowanych akcji sterujących, dzięki podłączeniu switcha LAN-RING do sterownika PLC IPLOG-GAMA
   
 • Zaawansowane IP Watchdogi
  Funkcja IP Watchdog pozwala na monitorowanie dostępności urządzeń IP, jak i na wykonywanie zaplanowanych, automatycznych działań, gdy wykryją dany stan urządzenia podłączonego do switcha LAN-RING czy sterownika IPLOG.
   
 • RSTP vs. RSTP-M
  Zmodyfikowana wersja protokołu RSTP, która została zoptymalizowana do stosowania w systemach automatyki i zabezpieczeń.
   
 • Topologia RING
  Jednym z fundamentalnych elementów systemu zabezpieczeń LAN-RING jest szybkie przekazywanie danych do linii rezerwowej. Od roku 2008, funkcja ta była wykonywana przez protokół LAN-RING.v1 z czasem przełączania 30ms po wystapieniu awarii. Każdy ring w systemie ma unikalny ID i jeden switch z funkcją MASTER (kontroluje ring). Wyższy port w switchu MASTER jest normalnie ustawiony w trybie BLOCKING, dzięki czemu zapobiega pętli. Port w trybie BLOCKING odbiera tylko ramki LAN-RING, blokując inne dane (linia rezerwowa). Gdy powstanie awaria, stan blokowanego portu zmieni się na FORWARDING i zacznie przesyłać wszystkie dane.
   
 • Zdarzenia Ethernetowe
  Całkowicie nowa koncepcja Menedżera Zdarzeń pozwala ustawić zdarzenia pomiędzy urządzeniami. Wystarczy wybrać urządzenie wejściowe i jego wejście, następnie w tym samym menu urządzenie wyjściowe i jego wyjście.
   
 • Zarządzanie zdarzeniami
  Software przemysłowego switcha LAN-RING zawiera zestaw narzędzi do zarządzania zdarzeniami w menu Extension. Użytkownik może ustawić do 64 automatycznych akcji. Switch jest także w stanie komunikować się bezpośrednio z PLC IPLOG, w którym uruchomiony jest program sterujący napisany w języku FBD, LD, ST lub IL według IEC 61131-3. Zarządzanie zdarzeniami może znacząco podnieść wartość systemu oraz dopasować system do wymagań klienta.
   
 • Zdarzenia TCP
  Obsługa zdarzeń TCP pozwala na sygnalizacje różnych zdarzeń, takich jak wykrycie hałasu, ruchu, oraz innych funkcji kamer IP podłączonych do systemu - całość wizualizowana w menedżerze zdarzeń METEL.
   
 • Zbalansowane pętle alarmowe
  Dzięki obsłudze trybu ALARM obsługującego pętle zbalansowane, zazwyczaj używanych w systemach alarmowych, możliwość podłączenia switchów przemysłowych i jednostek IPLOG przez wejście cyfrowe.
   
 • Magistrale RS485
  Elastyczność konfiguracji magistrali RS485 w szerokim zakresie trybów pracy: funkcja dostępna dla switchów przemysłowych LAN-RING oraz PLC IPLOG.
   
 • Polecenia HTTP i ONVIF do sterowania kamerami
  Dzięki obsłudze protokołów HTTP i ONVIF Prosile S, switche i jednostki IPLOG pozwalają na sterowanie 8, 16 i 32 kamerami, lub innymi urządzeniami IP. Metody GET i PUT mogą dostarczać polecenia o długości do 128 B - całosć systemu zaś cechuje się bardzo szybkim czasem odpowiedzi, liczonym w milisekundach, jeśli urządzenia zostały podłączone bezpośrednio do switcha.
   
 • E-mail
  Funkcja wysyłania wiadomości e-mail przez serwer SMTP dostępna jest dla switchy LAN-RING oraz jednostek PLC IPLOG z aktualnym firmware.
   
 • Cyfrowe wejścia i wyjścia
  Switche z serii LAN-RING posiadają możliwość podłączenia urządzeń przez wejścia i wyjścia cyfrowe.
   
 • Monitorowanie ringu optycznego i portów Ethernet
  Dla maksymalnego bezpieczeństwa zalecamy stale monitorować stan ringów optycznych. Przy pierwszym przerwaniu ringu dane są przekierowywane do trasy rezerwowej bez zakłócenia pracy systemu. Może jednak wystąpić druga awaria, po której część systemu przestanie działać. Rozwiązaniem jest menedżer zdarzeń, który zawiera szereg narzędzi do wczesnego sygnalizowania awarii. Ponadto jest w stanie monitorować i sterować stanami dowolnego portu ethernetowego i światłowodowego.
   
 • Ochrona przeciwprzepięciowa
  Maksymalizacja czasu bezawaryjnej pracy (MTBF), dzięki ochronie wszystkich portów przed przepięciami - co w dłuższym okresie przekłada się na minimalizacje kosztów utrzymania.
   
 • Oprogramowanie Monitorujące i Wizualizacyjne
  Komunikacja między urządzeniami, pozwalająca na monitoring stanu oraz zdarzeń
   
 • Obsługa standardów IEEE oraz:
  IGMP Internet Group Management Protocol, LLDP Link Layer Discovery Protocol, RSTP Rapid Spanning Tree Protocol, SMTP Simple Mail Transfer Protocol, SNMP Simple Network Management Protocol, SNTP Simple Network Time Protocol.
  IEEE: 802.1Q VLAN, QoS, 802.3 10BaseT, 802.3u 100BaseT(X) / 100Base FX, 802.3ab 1000Base(X), 802.3af PoE max. 15.4W, 802.3at PoE max. 25.5W, 802.3bt PoE max. 100W
   
 • Szyfrowane zarządzanie przez LAN/lokalny USB
  Algorytm AES pozwala na ochronę przed zmianami przesyłanych pakietów danych: szyfrując komunikację między programem konfiguracyjnym SIMULand i urządzeniem docelowym. Szyfrowanie urządzeń LAN-RING spełnia normy bezpiecznej komunikacji EN 62676-1-2.

 

Z szeroką gamą produktów producenta METEL, zapoznać się mogą Państwo TUTAJ.

Proszę czekać, trwa ładowanie....