Brytyjskie koleje stawiają na urządzenia Samsung WiseNet

środa, 07 Wrzesień 2016
urządzenia samsung wisenet

Urządzenia Samsung WiseNet zdobyły kolejnego zadowolonego klienta, tym razem jest to brytyjski przewoźnik kolejowy Hull Trains. Jedną z cech, którą wyróżnia się system kolei w Wielkiej Brytanii jest jego nieustanna modernizacja. Najnowszym rozwiązaniem, która ma unowocześnić i usprawnić jego działanie jest decyzja dotycząca instalacji urządzeń Samsung Wisenet, tworzących system monitoringu. Za wprowadzanie aktualnych zmian odpowiedzialne jest Atkins Rail, jeden z wiodących projektantów i inżynierów sieci pociągowych, natomiast nadzór nad nimi sprawują Angels Trains, właściciele Class 180 Adelante, operatora Hull Trains.

Pomyślna modernizacja pięciu wagonów pociągów Hull Trains 180 poprzez instalację sprzętu Samsung Wisenet sprawiła, że podjęta została decyzja dotycząca jego zastosowanie w 70 wagonach pociągowych. Zostaną w nich zainstalowane kompaktowe kamery Samung Wisenet 2MP SNV-6012M, 5MP oraz 360° kamery SNF-8010VM. Sprzęt ten wyposażony jest w technologię Wisenet Motion Artifact Reduction która zapewnia, że ograniczone zostanie ryzyko zamazania obrazu w trakcie ruchu.

„Wypadki kolejowe w Wielkiej Brytanii są niezwykle rzadkie, jednak mamy nadzieję, że współpraca pomiędzy Angel Trains, Atkins Rail i Hanwha Techwin Europe zapewni naszym pasażerom bezpieczeństwo. Jesteśmy także przekonani, że każdy, kto będzie chciał dopuścić się do niemoralnego zachowania naruszającego prywatność i bezpieczeństwo innych podróżnych, zostanie powstrzymany dzięki instalacji systemu monitoringu Hanwha Techwin Europe.” – mówi Paul Wood, Fleet Manager w Hull Trains. „Zainstalowane kamery na pewno używane będą w sposób zgodny z ich przeznaczeniem, natomiast modele kamer HD SNV-6012M, które znajdować się będą na początku klasy 180, może okazać się niezwykle pomocny podczas wykrywania i sygnalizowania niezgodności i naruszenia bezpieczeństwa. Akty wandalizmu czy przemocy nie będą przez nas tolerowane, a obrazy zarejestrowane w wagonach mogą zostać użyte jako dowody w sprawach sądowych.”

Oba urządzenia Samsung WiseNet, które zostaną zainstalowane w pociągach są wandaloodporne i odpowiadają standardom europejskim EN-50121-3-2, EN-50121-4, EN-50155, EN-61373 and EN-609050-1. Oznacza to, że zostały certyfikowane jako elektromagnetycznie bezpieczne, natomiast zainstalowane w połączeniu ze złączką M12 są odporne na wibracje. Dzięki temu są idealne dla użytku w pociągach, gdzie mogą być przeznaczone do monitorowania zachowań pasażerów, ale także do zastosowane z przeznaczeniem monitoringu zewnętrznego, by obserwować trakt i zbierać materiał wideo w przypadku ewentualnej kolizji.

Modele mobilnych kamer Wisenet SNF-8010VM i SNV-6012M oferują wsparcie Digital Image Stabilization (DIS), która znacznie wpływa na ograniczenie efektów wibracji. Oznacza to znaczne ograniczenie efektu rolling shutter i sprawia, że obrazy są dostępne w możliwie najlepszej jakości. Kamera SNV-6012M posiada także funkcję Defog, która poprawia przejrzystość obrazów uchwyconych w kiepskich warunkach atmosferycznych, jak np. deszcz, dym lub mgła.

Obrazy z kamer nagrywane będą na rejestratory NVR o modelu SRM-872. Sektor transportu wymaga najwyższej jakości rozwiązań, w związku z tym rejestrowane obrazy umożliwiają personelowi zajmującym się bezpieczeństwem analizę obrazów szybko poruszających się, ale jednocześnie w jakości HD i bez opóźnień. Jest to możliwe dzięki uchwyceniu obrazu nagrywanego w przepustowości łącza 64Mbts, które zapewnia dużą przejrzystość obrazu, natomiast wbudowany GPS umożliwia lokalizację miejsca, w którym dane zostały zarejestrowane.

TOP