Systemy monitoringu Samsung w brytyjskiej sieci hoteli

poniedziałek, 10 Październik 2016
systemy monitoringu samsung

Systemy monitoringu Samsung to rozwiązanie gwarantujące wysoką jakość, potwierdzają to liczne projekty instalacyjne tworzone w oparciu o urządzenia tej marki. Wiernym klientem, które ceni sobie współpracę z Samsung jest sieć hoteli Edwardian Hotels London. W skład Edwardians Hotel wchodzi 11 hoteli o wysokim standardzie i różnej wielkości. Luksusowe obiekty w dużej mierze zamieszkują wymagający goście, którzy ponad wszystko cenią sobie spokój i bezpieczeństwo. Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa, zarząd Edwardian Hotels podjął decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z marką Samsung, w zakresie dostarczania systemów monitoringu na terenach hoteli.

„Bezpieczeństwo naszych gości i personelu obsługi jest dla nas zawsze priorytetową sprawą i cały czas pracujemy nad tym, by poprawić efektywność pracy systemów monitoringu w naszych hotelach” powiedział Mohamed Elsebahy, Menadżer ds. CCTV Grupy Edwardian Hotels London. “Tam gdzie to konieczne nie wahamy się inwestować w najnowsze kamery i technologie”

W hotelu zlokalizowany w Heathrow przygotowano miejsce do testowania kamer marki Samsung oraz kamer innych producentów, dzięki czemu można było zbadać, jakie urządzenia w pełni zaspokoją wymagania hotelu.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni z wydajności produktów oraz wsparcia jakie otrzymaliśmy od Hanwha Techwin Europe w ciągu ostatnich 3 lat,” powiedział Mohamed Elsebahy. “System nadzoru wizyjnego w naszym hotelu w Heathrow został wysoko oceniony przez funkcjonariuszy policji. Przekazali nam, iż uważają, że system ten jest najlepiej funkcjonującym systemem monitoringu wśród hoteli położonych w A4 i mają pewność, co do możliwości pozyskiwania z niego materiału video o oczekiwanej przez nich jakości”

systemy monitoringu samsung

“W niektórych z obiektów hotelowych Edwardian Hotels London musieliśmy zmaksymalizować zwrot z nakładów poniesionych w inwestycję w systemu nadzoru wizyjnego. Na obiekcie testowym mieliśmy możliwość oceny jak prezentują się produkty pod względem relacji jakości do ceny. Testom poddaliśmy kamery wysokiej rozdzielczości Wisenet od Hanwha Techwin Europe, a także wiele kamer od innych producentów. Sprawdziliśmy kamery i rejestratory nie tylko pod względem dostępnych funkcji i funkcjonalności, ale ważne dla nas było również to,  jaki jest rzeczywisty koszt produktów z uwzględnieniem stabilności działania, długości gwarancji oraz poziomu wsparcia technicznego jakie mogliśmy otrzymać od producenta”

Dzięki testom dowiedziono, że możliwe jest uchwycenie obrazu w pożądanej jakości i przy dowolnym oświetleniu. Za najlepsze uznano  3 modele kamer IP marki Samsung WiseNet, które cechują się rozdzielczością Full HD. Wśród wyróżnionych modeli znalazły się:

SNV-6084 – wandloodporna kamera kopułkowa,

SND-L6013R – kamera kopułkowa z oświetlaczem podczerwieni,

SNO-L6083R – kamera tubowa z oświetlaczem IR oraz obiektywem zmiennoogniskowym.

Zdumiewający obraz, który możliwy był do uzyskania dzięki powyższym modelem wpłynął na decyzję o zastąpieni tymi kamerami większości starszych modeli.

“Warunki oświetleniowe w publicznie dostępnych miejscach hotelu takich jak bary czy recepcje mogą ulegać znacznej zmianie w trakcie dnia,” powiedział Nick Kalsi. “Kamery WiseNet są w stanie generować obrazy cechujące się wysoką jakością, nawet jeśli poziom oświetlenia zewnętrznego jest bardzo niski. W zupełnej ciemności można wykorzystać kamery z wbudowanymi oświetlaczami podczerwieni.”

W hotelowych obiektach zainstalowano ponad 1100 kamer, dużą grupę stanowiły kamery SND-L6013R, które oprócz zadziwiających parametrów wyróżniają się także estetycznym wyglądem, który idealnie komponuje się z luksusowymi wnętrzami hoteli.

Obraz uchwycony przez kamery nagrywany jest na rejestratorach IP SRN-1673, które posiadają 16-kanałów oraz wbudowane przełączniki PoE+. Wybór modelu SRN-1637 był podyktowany tym, iż jest on w stanie zasilać i współpracować z dowolnymi kamerami działającymi w oparciu o protokół ONVIF. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie niższych kosztów instalacji kamer, ponieważ nie ma potrzeby wykorzystywania zewnętrznych  przełączników sieciowych czy osobnych zasilaczy dla kamer.

“Nasza decyzja aby współpracować tylko z jednym producentem pozwoliła m.in. skorzystać z eksperckiej wiedzy i porad np. dotyczących wyboru właściwych modeli kamer dla określonych miejsc instalacji,” powiedział Mohamed Elsebahy. “Już wkrótce będziemy radzili się inżynierów Hanwha Techwin Europe w jaki sposób możemy wykorzystać Otwartą Platformę Integracji w kamerach WiseNetIII. Mając dostęp do danych pochodzących z aplikacji pracującej w kamerze WiseNetIII realizującej zliczanie osób, będziemy mogli pozyskać informacje np. ile osób odwiedziło bary w naszych hotelach”

systemy monitoringu samsung

TOP