Monitoring Samsung WiseNet w brytyjskim parku rozrywki

piątek, 17 Czerwiec 2016
monitoring samsung wisenet

Monitoring Samsung WiseNet zapewnia wysoką jakość i niezawodne działanie o czym przekonało się już wielu nabywców systemów telewizji przemysłowej oferowanych przez producenta. Do grona zadowolonych klientów dołączył Zarząd Adventure Island –parku rozrywki w Sounthend-on-Sea w Wielkiej Brytanii.

Adventure Island położony jest na powierzchni 9 akrów, a w swojej ofercie posiada ponad 40 różnych atrakcji przeznaczonych dla osób w różnym wieku. Dodatkowo w parku znajdują się obiekty gastronomiczne. Park uważany jest za trzeci najlepszy obiekt tego typu w Wielkiej Brytanii oraz jedenasty w Europie. Sławę przyniosło mu również 4 miejsce w światowym plebiscycie Amusement Today – Golden Ticket Awards.

monitoring samsung wisenet - sno-6084rBogata oferta parku sprawia, iż jest on szczególnie chętnie odwiedzanym miejscem przez pragnących rozrywki i zabawy na najwyższym poziomie. Z tego względu obiekt wymaga profesjonalnej ochrony dostarczonej przez wysokiej klasy specjalistów. Zarząd Adventure Island podjął decyzję o instalacji nowoczesnego systemu monitoringu marki Samsung WiseNet, który pozwoli dbać o bezpieczeństwo gości parku.

monitoring samsung wisenet - snf-8010

Na terenie obiektu zainstalowano 10 kamer hemisferycznych marki SamsungSNF-8010, których działanie oparte jest na procesorze przetwarzania obrazu WiseNetIII. Wśród parametrów modelu SNF-8010 należy wyróżnić klasę wandaloodporności IK10 oraz stopień ochrony IP66. Do dodatkowo kamery posiadają funkcję cyfrowego PTZ. Park rozrywki zabezpiecza również 25 kamer  z serii WiseNetIII o rozdzielczości 1.3 MP. Kamery posiadają tryb pracy dzień/noc z mechanicznym IR. Innym modelem jest kamera SNO-6084R posiadająca wbudowany oświetlacz IR. Wszystkie obrazy uchwycone przez zainstalowane kamery zapisywane są w rejestratorze IP SRN-4000, jednym z najbardziej utytułowanych modeli marki Samsung.

Zarząd Adventure Island już dziś patrzy w przyszłość mając nadzieje na dalsze ulepszenia i unowocześnienia systemu ochrony obiektu. Kolejnym założeniem jest wdrożenie aplikacji do

zliczania osób, której działanie oparte jest na kamerze otwartej platformy integracji – WiseNetIII, co pomoże lepiej zrozumieć zachowania odwiedzających.

TOP